چه چیز باعث فروش عجیب کتاب “لطفا متفات باشید!” شد !؟

17926_1
(لینک پرفروش ترین کتاب ها در سایت خبرآنلاین http://www.khabaronline.ir/news-173501.aspx)
لطفا متفاوت باشید ! کتاب تحسین شده برایان تریسی و آنتونی رابینز تکنیکهای کاربردی را در بهبود روابط کاری و خانودگی به شما هدیه می کند. این کتاب اثر معروف آلن و باربارا پیز زوج مشهور بین المللی و از نویسندگان به نام در حوزه ارتباطات به ترجمه محسن ارژنگ پس از استقبال مثال زدنی چاپهای قبلی به چاپ سوم رسید و علاقمندان این حوزه می توانند چاپ جدید آن را در نمایشگاه کتاب امسال پیش روی خود ببینند.

آلن پیز مرد شماره یک فنون مذاکرات و تحلیل حرکات بدن درجهان مشاور ارتباطی چهره های سرشناس بین المللی از جمله ولادیمیر پوتین نخست وزیر کنونی روسیه بوده است .
او یکی از نوابغ شیوه‌ها و تکنیک‌های شخصیت‌شناسی است و آموزش مذاکرات و سخنرانی رهبران جهان از جمله تونی بلر و ژاک شیراک را در کارنامه خود دارد. آلن نویسنده ۱۵ جلد کتاب مطرح جهانی است که ۱۳ کتاب او هم اکنون به زبان فارسی به فروش می‌رسد. او تنها در سن ۱۶ سالگی به دلیل استعداد و خلاقیت فوق‌العاده‌اش در مذاکرات و ارتباطات، با فروش ۰۰۰/۰۰۰/۱ دلار بیمه عمر در کشور استرالیا، عنوان بهترین و موفق‌ترین فروشنده بیمه در کشورش را به دست آورد. مجموعه‌های تلویزیونی و سریال‌های ویدئویی او تا کنون توسط ۱۰۰ میلیون بیننده مورد استفاده قرار گرفته و فیلم سینمایی «مهارت‌های ارتباطات» او عنوان پرفروش‌ترین فیلم سینمای استرالیا در سال ۲۰۰۷ را از آن خود کرده است. آثار آلن تاکنون در ۶ شبکه مختلف BBC ، شبکه Discovery و شبکه National Geographic پخش شده است و بیش از ۴۰۰ میلیون بیننده به تماشای سخنرانی‌ها و نتایج تحقیقات او پرداخته‌اند. او عضو انجمن بیمه‌گران عمر و موسسه تحقیقات مدیریت آمریکاست و مقالات او در مجلات مختلف جهان به چاپ می‌رسد. آنتونی رابینز، معروف‌ترین سخنران و نویسنده جهان در مورد آلن می‌گوید: «با شرکت در دوره آموزشی ,شنیدن و به کاربردن ایده‌های فوق‌العاده آلن قدرت، ارتباطات خود را چندین برابر کردم».
برایان تریسی در مورد این کتاب می گوید : یکی از موثر ترین کتابهایی که به شما کمک می کند تا افراد مختلف را در زندگی خود بشناسید. این کتاب برتری فوق العاده ای را در تمام روابط تان به شما می بخشد.

چگونه صحبت کنیم تا مردها به صحبت هایمان گوش فرا دهند
تحقیقات نشان می دهدکه مردها بصورت ناخودآگاه از یک سری قوانین مشخص جهت ارتباط با دیگران استفاده می نمایند. اگر چنانچه شما زن هستید، جهت برقراری ارتباط با مردها رعایت این موارد بسیار مهم و ضروری است.
در اینجا ، قوانین گفتگو با مردها را که براساس مطالعات روی اسکن مغزی افراد مختلف پیاده سازی شده بررسی می کنیم.
۱- به یک مرد در یک زمان تنها یک چیز را تحویل بدهید.
مغز مردها تفکیک شده است. این بدین معنا است که مغز آنها به بخش ها و اتاقهای مختلفی تقسیم شده که هر کدام عملکرد خاصی را جدا از وظیفه دیگر بخش ها بعهده دارد. بنابراین هیچگاه بطور همزمان به یک مرد چندین کار را واگذار نکنید. همواره ایده ها و افکار خود را بصورت جداگانه به یک مرد ارائه داده و در یک زمان خاص تنها یک کار را به وی محول نمایید.
۲- به آنها اجازه صحبت دهید.
فرمانهای صادر شده از سوی مغز مردها به سایر اعضای بدن بصورت جداگانه است بنابراین در یک زمان واحد یا فرمانی جهت صحبت کردن ارسال می کند و یا گوش دادن، بنابراین در آن واحد نمی تواند هر دو عمل را انجام دهد. بنابراین جهت شنیدن صحبتهای آنها می بایست نوبت را به آنها داده و از قطع نمودن صحبت خودداری کنید.
۳- از یک چهره ثابت به هنگام گوش دادن به آنها استفاده کنید. (احساسات خود را در چهره بروز ندهید)
ثابت بودن حالات چهره یکی از نکات تاثیر گذار در ارتباط با مردان است. در نظر آنها افرادی که حالات چهره خود را به هنگام صحبت کردن و یا گوش دادن تغییر می دهند از لحاظ روانی و ذهنی دچار مشکل هستند.
د رعین حال بصورتی به آنها گوش کنید، گویی تمامی حواستان را به آنها جمع کرده اید و به هیچ چیز دیگر در آن زمان فکر نمی کنید و بواسطه جملات کوتاه همانند، خب، درسته، بله . . . آنها را تشویق به ادامه صحبت کنید.
۴- به آنها اطلاعات و دلایل منطقی را ارائه کنید .
مغز مردها به شدت به دنبال برقراری ارتباط بین موضوعات و مسائل مختلف است. بنابراین برای حل مشکلات راه حل نشان دهید و از حقایق ثابت شده و منطقی برای ارائه راهکار خود استفاده کنید. از توجیه احساسی پرهیز و در عوض، دلیل خود را بصورت منطقی برای آنها اثبات کنید.
۵- از دوپهلو صحبت کردن خودداری و منظور خود را مستقیم بیان کنید.
جملات مورد استفاده مردها معمولا کوتاه تر از زنان و حاوی حقایق، اطلاعات و راه حل های بیشتری است. بنابراین برای جلب توجه آنها نسبت به موضوع خود موضوعات را با هم مخلوط نکنید. منظور خود را واضح بگویید و مستقیما به اصل موضوع اشاره و از کنایه زدن پرهیز کنید.
چگونه صحبت کنیم تا زنها به صحبت هایمان گوش فرا دهند
تحقیقات نشان داده است که زنها از یک سری قوانین مشخص جهت ارتباط با دیگران پیروی می کنند. اگر شما مرد هستید رعایت نکات زیر جهت حفظ تداوم ارتباط کلامی با زنها لازم و ضروری است. در اینجا می خواهیم به قوانین حاکم بر ارتباطات با زنها اشاره کنیم.
براساس مطالعات انجام شده بر روی اسکن مغزی زنان، دانشمندان به این نتیجه رسیده اند حتی از لحاظ فیزیولوژیکی نیز تفاوتهایی آشکار در کارکرد مغزی زنان و مردان مشاهده می شود که از آن جمله می توان به تفاوت در سیستم گردش خون در مغز آنها اشاره کرد.
بنابراین قوانین ارتباطی با زنان متفاوت با مردان است. در ادامه به نکاتی طلایی جهت برقراری ارتباط موثر با زنان اشاره می کنیم:

۱- در گفتگو مشارکت کنید.
در ارتباط کلامی با زنها به دنبال اجازه برای صحبت کردن نباشید چراکه مغز آنها بگونه ای تنظیم شده است که در آن واحد توانایی صحبت کردن و شنیدن را بصورت همزمان داراست. به همین دلیل اگر چنانچه شما به یک جمع زنانه وارد شوید متوجه خواهید شد که همگی با هم در حال صحبت کردن می باشند و به خوبی صحبتهای یکدیگر را شنیده و درک می کنند.
بنابراین توصیه من به شما اینست که بطور موثر و فعالی در زمان مناسب وارد بحث شده و منتظر دادن فرصت و اجازه از طرف آنها نباشید چراکه اگر به دنبال دریافت اجازه از آنها باشید، تنها وقت و عمر خود را تلف خواهید کرد!
نکته جالب اینکه چنانچه به هر دلیلی خود را وارد بحث و گفتگو نکنید رفتار شما حاوی این پیام به آنهاست که یا به آنها علاقه ای ندارید و یا اینکه مخالف نظرشان هستید.

۲- احساسات خود را در چهره خود نمایان کنید.
بر خلاف ارتباط با مردان، تغییرات در ظاهر زنها نشاندهنده احساسات درونی و طلب همراهی با آنهاست بنابراین به هنگام صحبت کردن با زنها حالات چهره شان آینه وار تکرار کنید تا بدینوسیله سازگاری خود را با آنها نشان دهید. البته همانطور که ذکر شد هرگز در ارتباط با یک مرد این تکنیک را اجرا نکنید.
۳- به آنها جزئیات شخصی بدهید و با احساساتشان هماهنگ شوید.
مغز زنها برای خواندن احساسات دیگران و ارزیابی رابطه بین افراد برنامه ریزی شده است. بنابراین جهت تامین خوراک به حس کنجکاوی آنها ، راجع به خود و خانواده تان اطلاعات بدهید و احساس خود را نسبت به موقعیتهای گوناگون ابراز و از مخفی کردن آن پرهیز کنید.
۴- بصورت غیر مستقیم با آنها صحبت کنید.
جملات زنان معمولا بلندتر از جملات مردان و حاوی موضوعات مختلفی از قبیل احساسات شخصی آنها راجع به مسائل متفاوت است.
بنابراین برای تاثیر گذاری بیشتر روی آنها از اشاره مستقیم به موضوع و همچنین فشار وارد کردن به آنها جهت رسیدن به نتیجه ای سریع خودداری کنید.
برای حل مشکلات در ارتباط با آنها می بایست بصورت کاملا دوستانه، صبورانه و با خونسردی کامل برخورد کنید.